
Poslušajte neke od hitova koji su obeležili različite dekade i stilove u popularnoj muzici. Mnoge od njih ste već sigurno i čuli, što u originalu, što u nekoj novoj i modernijoj verziji! Možda vam izmame osmeh, podsete vas na davno zaboravljene “dance” pokrete ili vas sete na neke drage ljude i trenutke u životu!
Pesmu “Runaway” Del Šanona iz 1961, neki od nas pamte kao naslovnu numeru is serije “Kriminalističke priče” sa Denis Farinom u glavnoj ulozi. Ova pesma se našla i na listi muzičkog časopisa “Rolling Stones”, kao jedna od 500 najboljih pesama svih vremena.
U nama susednoj Italiji, muzičkom scenom je tih godina gospodario Adriano Čelentano, a njegova pesma “24 000 poljubaca” je kod nas ušla u legendu zahvaljujući Slavku Štimcu i filmu Emira Kusturice “Sećaš li se Dolly Bell?”
https://www.youtube.com/watch?v=U5-3_vaiGSU